Середа, 08.05.2024, 13:28
Вітаю Вас Гість | RSS

Сайт вчителя фізики Занковича Миколи Миколайовича

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 78
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Зарубіжні

Ернест Резерфорд

(1871 - 1937)

Ернест Резерфорд вважається видатним фізиком-експериментатором ХХ століття. Він поклав початок дослідженням у області ядерної фізики, адже відкриття Резерфордом атомних ядер являється основою всіх сучасних теорій будови атома. Його дослідження знайшли свій вихід у атомній зброї, атомній енергетиці та медицині. Його праці відомі на весь світ.

 

Альберт Ейнштейн

(1879-1955)

Видатний вчений-теоретик. Дослідив і вивів ряд основоположних фізичних законів. Склав і теоретично обґрунтував ряд законів що були покладені в основу квантової теорії і теорії броунівського руху. Заснував теорію відносності, у її основі лежать нові закони рухі, що відрізняються від класичних законів механіки. Вивів формулу взаємозв’язку маси і енергії ( E=mc 2 ) .

 

Фермі Енріко

(1901-1954)

Зробив важливі відкриття у фізиці та хімії. Вперше на практиці здійснив ланцюгову ядерну реакцію. За його безпосередньої участі створений перший атомний реактор. Працював у галузі експериментальної та теоретичної нейтронної фізики.

 

Петро Леонідович Капіца

(1894 –1984 )

Видатний радянський вчений-фізик та громадський діяч. Відомий своїми дослідженнями у галузі атомного ядра та фізики низьких температур. Нобелівська премія 1978 року за фундаментальні винаходи та відкриття у області фізики низьких температур.

 

Лев Давидович Ландау

(1908 – 1968 )

Видатний радянський вчений. Працював над релятивістською квантовою механікою, вважався авторитетом у даній області фізики. Роботи вченого охоплюють майже всі сторони теоретичної фізики.



Михайло Ягель народився 25.10.1991 р. в сибірському селі Зирянево Іркутської області. Відомо, що дід академіка Лаврентія Янголя був нащадком запорізького козака, жив з дружиною та двома синами в селі Рижики на Чернігівщині.

У чернігівському селі родину майбутнього знаменитого вченого односельці називали "янголами” тобто анголами.

Закінчивши семирічну школу в Сибіру, Михайло Янгель переїхав до старшого брата який жив у Москві.

Працюючи на ткацькій фабриці, Михайло "захворів” авіацією і 1931 року вступив до Московського авіаційного інституту імені С.Орджанокідзе. Ще студентом почав працювати в КБ відомого авіаконструктора Полікарпова. Молодик конструктор брав участь у розробці винищувачів 1-16 та 1-17, двомоторного винищувача для супроводу дальних бомбардувальників та інших літаків. Потім працював у КБ Мікояна 1950 року закінчив Академію авіаційної промисловості і 4 роки очолював науково дослідний інститут. З 1954 року став першим Головним конструктором КБ "Південне” у Дніпропетровську, яке очолював 17 р. Він також зробив суттєвий внесок у вивченні верхніх шарів атмосфери Землі та навколоземного космічного простору за програмою "Космос”.

Михайло Кузьмин Ягель все своє життя присвятив роботі і виконанню громадського обов’язку. Така думка рефреном звучала на зустрічі. У своїх спогадах колишні соратники Михайла Кузьмовича підкреслювали, що головний конструктор був людиною скромною і роблячи історію ракетно-космічної механіки, не прагнув увійти аншлаги. Тобто не залишив мемуарів.

В конструкторському бюро, яке очолював Ягель була створена ракета Р-12 – рекордсмен ракетної техніки. Вона протягом тридцяти років залишилася на бойовому чергуванні. Крім того з КБ вийшла перша міжконтинентальна ракета на високо киплячих компонентах палива, перші орбітальні головні і відокремлюючи частини, військова ракета Р-36 М2, відома в НАТО під назвою "Сатана”. Ракети носій "Космос” та "Інтеркосмос”, а також "Зеніт”, котрий став на грані тисячоліття осердям міжнародного проекту "Морський старт” та багато іншого.

Закінчивши виклад основних його праць Ягель ще запропонував до розробки ще дві рідинні ракети6 вискогабартину Р-36М і малогабаритну МР-УР 100. Також у КБ "Південному” були також створені наймогутніша в 60-і роки ракета СС-9 з розділювальними боєголовками і перша в світі ракета з орбітальною головною частиною СС-12. Перший "вибір Янгела” простояв на бойовій варті цілих двадцять років, а створені на його базі ракети носії "Космос-2” і "Космос 3М” сьогодні використовують як перший ступінь для виведення на орбіту штучних супутників Землі. До речі, доставка пускових установок з ракетами Р-12 на Кубу під час так званої Карибської кризи, дозволили зробити перший крок у напрямку роззброєння.

Ім’я видатного конструктора ракетокосмічної технології, академіка АН УРСР і СРСР, двічі героя соціалістичної праці, лауреата Ленінської і Державної премії М.К. Янгеля носить Харківський інститут радіоелектроніки. На його честь названо вулиці у Києві, Дніпропетровську, в інших містах України, а також один з кратерів на місяці. Це ім’я носить і його улюблене Державне конструкторське бюро "Південне” у Дніпропетровську. Йому навіть поклали пам’ятник у Дніпропетровську. На його честь роблять багато змагань по ракетних технологіях.

Корольов Сергій Павлович

Народився в Житомирі. У 1924 р. закінчив першу Одеську будівельну профшколу і восени того самого року зарахований на перший курс механічного факультету Київського політехнічного інституту.

У 1934 р. видав працю "Ракетний політ у статосфері”, яку К.Е. Ціолковський назвав розумною, змістовною, корисною. С.П. Корольов підкреслив "Просто жити – не можна: жити треба захоплено!”

С.П Корольов розробив ряд проектів керованих ракет, ракетопланів, балістичних ракет, ракет-носіїв, тощо. Протягом багатьох років спрямовував роботу провідних науково-дослідних конструкторських колективів на розв’язання грандіозних комплексних задач, насамперед у ракетній і космічній техніці. Найвидатніший конструктор ракетно-космічних систем, які забезпечили дослідження космічного простору, а саме: першого штучного супутника Землі, запущеного під його керівництвом 4 жовтня 1957 р., який поклав початок космічної ери; наступних супутників, що ознаменували почато нової епохи у вивченні фізичних властивостей космічного простору.

Створив велику наукову школу. За наукові дослідження в 1957 р. удостоєний Ленінської премії, йому двічі присвоєно звання Героя Соціалістичної праці.

Його ім’ям названо одне з великих утворень (таласаїду) на зворотному боці Місяця.

Александров Анатолій Петрович – академік, директор інституту атомної енергії ім І.В. Курчатова. Народвся в сім’ї вчителя у м. Тараса Київської області. Навчаючись на фізико-математичному факультеті Київського університету ім Т.Г. Шевченка, паралельно працював учителем у школі, викладаючи фізику і хімію. Після закінчення в 1930 р. університету за запрошенням А.Ф. Йоффе, почав працювати в Ленінградському фізико-технічному інституті.

Діапазон наукових інтересів А.П. Александрова дуже широкий – ядерна фізика, фізика твердого тіла, фізика полімерів. Виконав фундаментальні дослідження в галузі вивчення електричних властивостей діелектриків, теорії еластичності полімерів.

У 1936 р. разом з І.В. Курчатовим та іншими вченими розробив метод протимінного захисту кораблів. Понад 30 років виконує фундаментальні дослідження з ядерного реакторобудування. Під його керівництвом було побудовано Сибірську атомну електростанцію, атомний криголам "Ленін”. Велика його роль у створенні серій дослідницьких реакторів – водо-водяних реакторів, імпульсно-графітових.

Свою плідну дослідницьку діяльність успішно поєднує з великою науково-організаційною, громадською роботою. Виховав велику школу фізиків. Перу А.П. Александрова належить ряд праць.

Леонід Каденюк – перший астронавт незалежної України.

Леонід Каденюк народився 28 січня 1951 р. на Буковині. Батьки Леоніда Каденюка були вчителями у рідному селі. Коли Леонідові було 6 років він бачив по телевізору фільм про пілотів, який йому дуже сподобався. Ще з раннього дитинства Леонід мріяв стати космонавтом. Він дуже захоплювався різною інформацією про космос. 12 квітня 1961 року Каденюк почув у новинах, що Юрій Гагарін, перший чоловік у космосі, який облетів земну кулю на кораблі – супутнику "Восток”. У 1967 році Леонід Каденюк закінчив школу у Чернівцях. Після закінчення школи він вирішив поїхати у Чернігів, щоб здійснити свою мрію: стати пілотом. У Чернігові він навчався у середній військовій повітряній школі. У 1971 році його мрія здійснилася. Леонід Каденюк здав випробування пілота і отримав звання пілот-інструктор.

З 1976 року він навчався літати на різних видах космічних кораблів. У 1996 році Леонід Каденюк був зарахований у групу українських астронавтів. Він навчався літати на космічних кораблях.

У липні 1996 року Леонід Каденюк прибув для здійснення космічного польоту у Сполучені Штати Америки. П’ятого грудня він здійснив політ у космос на американському космічному кораблі "Колумбія”. Екіпаж цього корабля був такий: Кевін Скребел, капітан корабля, Він стон Скот, Стівен Ліндсей і жінка астронавт Копана Човла і Леонід Каденюк.

Цей політ тривав 15 день, 16 годин, 25 хвилин і 1 секунда. Леонід Каденюк був дуже вражений цим польотом.

Після польоту на американському космічному кораблі "Колумбія” Леонід Каденюк повернувся в Україну. Він працював у національному космічному агентстві України.

У 1979 році Каденюк отримав повну кваліфікацію. Як космонавт і залишився працювати у Зоряному навчальному центрі.

Леонід Каденюк був членом Колумбійського екіпажу, одним із шести астронавтів. Тепер, генерал-майор Каденюк є нагороджений багатьма титулами, медалями і різними відзнаками. Леонід Каденюк отримав орден героя України, є генеральним інспектором справи з авіації і космічних досліджень. Він є автором п’яти наукових робіт.

До видатних фізиків України відноситься Володимир Миколайович Челомей (м. Полтава). Майже не відоме нам прізвище, зате всі були свідками запуску автоматичних станцій "Вега”, які вивчали Венеру, комету Галлея і про це знає весь світ. В.Чоломей – творець "батько” ракети "Протон”, яка вивела на орбіту "Вегу”.

Література:

1. Газета "Голос України” №№ 109-110, 21 червня 1997 р.

2. Газета "Фізика у школі” за 1997-2003 рр.

3. Часопис управління освіти Івано-Франківської облдержадміністрації "Поліття” № 22, червень 1992 р.

4. Г.Г.Кордун "Учням про видатних фізиків”. Київ 1979 р.

5. Газета "За вільну Україну” за 6.02.1991 р. та 31.01.1991 р.

6. Газета "Наука і суспільство” №№ 2,3,4, 1991 р.

...........

 Edward F. Redish  собрал отличную коллекцию купюр из разных стран с портретами известнейших деятелей науки. Оказывается деньги, купюры, банкноты можно собирать и по тематике, посмотрите, что из этого получилось.

Abu Nasr Al-Farabi (870-950) изображен на купюре в 1 тенге, Казахстана. Ученый во многих областях, включая философию, лингвистику, логику, и музыку. Он также написал о природе науки и привел доводы в пользу существования вакуума.

Kristian Birkeland (1867-1917) изображен на купюре в 200 крон, Норвегия. Birkeland был пионером в изучении магнитного поля земли и северного сияния.

Niels Bohr (1885-1962) изображен на купюре в 500 крон, Дания. Бор был один из главных архитекторов квантовой теории. Он создал первую квантовую модель атома и играл главную роль в развитии современной интерпретации квантовой теории.

Ruggero Boscovich (1711-1787) изображен на купюре в 25 динаров, Хорватия. Boscovich сделал вклады в теорию орбитальной механики и был одним из первых, кто размышлял о силах между атомами.

Nicolaus Copernicus (1473-1543) изображен на купюре в 1000 злотых, Польша Он был первым современным ученым, который предложит модель солнечной системы, в которой солнце было в центре, окруженное планетами, перемещающимися вокруг орбиты, но не поддержано любыми невидимыми кристаллическими сферами.

Marie и Кюри Пирра (Marie: 1867-1934, Пирр: 1859-1906), изображены на купюре в 500 франков, Франция. Они классифицировали радиоактивные элементы, и в 1903 году получили совместную Нобелевскую премию по этой работе. Marie Curie получила вторую Нобелевскую премию в 1911 году за работы над радием.

Их дочь, Irene Joliot-Curie также получила Нобелевскую премию. Marie Curie изображена на купюре в 20 000 злотых, Польша.

Democritus (приблизительно 460 до н.э - 370 до н.э) изображен на купюре в 100 драхм, Греция. Он был одним из самых ранних из древних философов, который описал состав неделимых частиц (атомов), перемещающихся в пространстве.

Albert Einstein (1879-1955) изображен на купюре в пять фунтов стерлингов, Израиль. Самый великий физик двадцатого века, Einstein не только изобрел теории специальной относительности (поведение быстро движущегося объекта) и общей относительности (теория тяготения), но сделал фундаментальные вклады в начала квантовой теории.

Leonhard Euler (1707-1783), швейцарский математик и физик изображен на купюре в 10 франков, Швейцария. Он сделал многочисленные вклады в математическую физику, включая теорию потока жидкости и теорию вращений твердых тел .

 

Michael Faraday изображен на купюре двадцать фунтов стерлингов, Британия. Фарадей был одним из первых исследователей свойств электричества и магнетизма и их взаимосвязи. Его работа способствовала созданию электромоторов и динамо.

Benjamin Franklin (1706-1790) был пионером в области электричества. Он первым предложил сохранение электрического заряда. Изображен на американских 100 долларовых банкнотах.

Galileo Gallilei изображен на купюре в 2000 лир, Италия. В некотором смысле он был первым современным ученым в области движения тел.

Carl Frederich Gauss изображен на купюре в 10 марок, Германия. В дополнение к его многим вкладам в математику Gauss сделал важные открытия в теориях электромагнетизма.

Christian Huygens (1629-1695) изображен на купюре в 25 гульденов, Нидерланды. Huygens был современником Ньютона, который сделал много важных открытий и изобретений. В результате усовершенствований, которые он сделал к телескопу, он был первым, чтобы понять, что у Сатурна были кольца. (Galileo думал, что это была "тройная планета".) Он сделал первый маятник closk, который существенно улучшил точность измерения времени.

Lord Kelvin (William Thompson) изображен на купюре сто фунтов стерлингов, Шотландия. Он сделал вклады в термодинамику и электричество, включая предложение абсолютного ноля температуры и участия в наложении первого заокеанского кабеля.

Guglielmo Marconi, разработчик первого успешного радио, изображен на купюре 2000 лир, Италия.

Isaac Newton изображен на купюре один фунт стерлингов, Британия. Ньютон самый великий физик в истории. Его работы установили фундаментальные элементы научного стиля. Он сделал главные открытия в теории движения, природы света и тяготения.

Hans Christian Оrsted (1777-1851) изображен на купюре в 100 крон, Дания. В 1820 году он обнаружил, что электрический ток отклоняет магнитную стрелку компаса. Это положило начало объединению электрических и магнитных явлений.

Olaf Rоmer (1644-1710) изображен на датской банкноте в 50 крон. Он был первым, кто установил величину скорости света. Он использовал аномалии в затемнении лун Юпитера, чтобы получить оценку скорости.

Ernest Rutherford (1871-1937) изображен на Новозеландской стодолларовой банкноте. Rutherford и его студенты выполнили и интерпретировали эксперименты, которые привели к пониманию строения атома - что большая часть массы атома содержится в очень маленьком бите в центре (ядро), и что размер атома определен световыми частицами - электронами.

Erwin Schroedinger изображен на австрийской банкноте в 1000 шиллингов. Schroedinger был одним из первичных разработчиков квантовой теории, теории, которая объясняет свойства вопроса как являющийся результатом свойств его составных частей - электроны и ядра. Успех этой теории сделал возможным развитие современной электроники, включая транзисторы и лазеры.

Nikola Tesla (1856-1943) родился в Хорватии и иммигрировал в Америку. Он поспособствовал развитию электрической технологии. Он изображен на черно-белой купюре в 10 миллиардов динаров в период большой инфляции как раз перед распадом Югославии.

Allesandro Вольта (1745-1827) построил первую химическую батарею. Он изображен на итальянской банкноте в 10 000 лир.ложну теорію конденсування матерії, особливо рідкого гелію.




Форма входу
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Copyright MyCorp © 2024